İngiltere Premier Ligi takımlarından olan Chelsea geçtiğimiz haftalarda Çin kampında şok edici bir olayla karşı karşıya kaldı .

SOSYAL MEDYADAN KÜFÜR ETTİ

İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea’nin Çin gezisi ve çalışması, genç futbolcu Kenedy’nin bir paylaşımı sebebiyle kabusa dönmüş halde. Üzerinde ‘F…king China’ yazdığı bir resimi Instagram hesabından takipçilerine paylaşana geç oyuncu Kenedy, daha sonra skandallarına bir tekrarını daha eklemiş halde. Uyuyan bir güvenlik görevlisinin fotoğrafının altına ‘Uyan seni idiot Çinli’ yazısı, Çin taraftarları için bardağı taşıran son damla olmuş halde.

ÖZÜR DİLEDİLER

Premier Lig ekiplerinden Chelsea’nin Arsenal ile Pekin’de oynadığı ve 3-0 yendiği hazırlık maçında top ayağına her değdiğinde ıslıklanan Kenedy, Çinli taraftarların büyük öfkesinin hışmına uğradı.

Daha sonra yaptığı paylaşım sebebiyle özür dileyen Kenedy, şaka yaptığını ve kimseyi üzmek gibi bir art niyeti olmadığını açıkladı. Chelsea yönetimi de genç oyuncunun yaptığı pislikden dolayı tüm Çin halkından özür diledi. Chelsea yaşanan bu skandaldan sonra Kenedy'e para cezası kesti.Bida böyle bir pisliği yapması durumunda bedelini ağır ödeyeceği konusunda uyarıldı.