Siyah Beyazlı takımda geçen sezon Barcelona’dan gelen Adriano Correia, Beşiktaş forması ile ortaya koymuş olduğu başarılı performans ile lig şampiyonluğunun mimarları arasına girmeyi başarmıştı. 32 yaşında olan deneyimli oyuncu, gerek bitmek bilmeyen enerjisi gerekse kalitesi ile takıma çok büyük katkılar sağlamıştı. Adriano Correia, geçen transfer etmek isteyen ancak gerçekleştiremeyen Çin Ligi ekiplerinden Shanghai Shenhua’nın, tecrübeli sol bek oyuncusunu bu sezon Siyah Beyazlı takımdan kadrosuna katmaya çalışacak.

Beşiktaş’ın kapısını çalmayı planlayan Shanghai Shenhua bu oyuncu için 9 Milyon Euro’yu gözden çıkardığı ve Siyah Beyazlı takıma bunu ileteceğini belirtti.

SİYAH BEYAZLI TAKIM TRANSFERE SICAK BAKTI

Finansal Fair-Play Kuralları nedeniyle UEFA’nın denetimi altında olan ve futbolcu transfer edebilmesi için önce oyuncu satması gereken Kara Kartal, Çin’den gelen Adriano teklifine sıcak bakıyor. Siyah Beyazlı takımın Brezilyalı oyuncusu, geleceği ile ilgili olarak gerçekleştirdiği son açıklamada, “Beşiktaş ile 2019 yılına kadar sözleşmem bulunuyor. Sözleşmem bitene kadar burada kalmak istiyorum” diyerek tekliflere kapalı olduğunu söyleyen Adriano’yu Çin ekibi ikna etmek için yakın bir zamanda İstanbul’a gelecek.