Bu sezon Süper Toto Süper Lig’i 3.sırada tamamlayan Fenerbahçe önümüzdeki dönem çalışmalarına başladı. Fenerbahçe yapacağı transfer ile güçlü bir kadro kurmak isterken bir yandan da takım içinde olan ve kadro da düşünmediği oyuncuları satmayı planlıyor. Sarı Lacivertli takımda bir türlü bekleneni veremeyen Van Persie’nin adı bir süredir Çin takımı Hebei Fortune ile anılıyordu. Bu transfer dedikoduları hakkında Hebei takımı bir açıklama yaptı.

ÇİN KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI

Daha önce yer verilen haberlerde Van Persie ile Çin takımı Hebei Fortune’nin yakından ilgilendiği belirtiliyordu. Hatta Hebei Fortune’nin Hollandalı yıldız oyuncuya 30 Milyon Euro teklif ettiği ilan edilmişti.

Ortaya çıkan bu iddialardan sonra açıklama yapan Çin kulübü Van Persie ile ilgilenmediklerini ve gündemlerinde de olamadıklarını resmi internet sitelerinden açıkladı.

Ayrıca Fenerbahçe yüksek maliyeti yüzünden Hollandalı futbolcuyu göndermek istese de bu oyuncu almış olduğu senelik 5.7 Milyon Euro’dan dolayı takımda kalmak istiyor.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım Van Persie için gelen taliplerini beklemeye başladı. Yıldız futbolcuya gelecek iyi bir teklif karşısında Fenerbahçe'nin oyuncuyu satacağı belirtiliyor.