İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin İspanyol golcüsü Diego Costa, İtalyan teknik adam Antonio Conte'nin gelecek sezonki kadro planına dahil edilmeyceğini söyledi.

İspanya ile Kolombiya arasında oynanan hazırlık maçından sonra basının karşısına geçen İspanyol ayak Costa, Chelsea'deki geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

TAKIM BULMASI İSTENDİ

Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan Chelsea'nin İtalyan teknik patronu Conte ile bu konuda konuştuğunu bildiren 28 yaşındaki ünlü futbolcu, "Conte bana mesaj göndererek gelecek sezon beni kadroda düşünmediğini ve takım bulmam gerektiğini bildirdi." açıklamalarında bulundu.

ÜZÜCÜ BİR DURUM

İtalyan teknik patron ile anlaşamadığını belirten Brezilya asıllı İspanyol golcü, "Geçtiğimiz sezon aramızda iyi bir iletişim kuramadık. Beni takımında görmek istememesi ve bana güvenmemesi, çok üzücü bir durum." dediği bildirildi.

Eski takımı Atletico Madrid'e dönme ihtimalini de yorumnlayan Costa, İspanyol temsilcisinin transfer yasağı nedeniyle imza atması halinde ocak ayına kadar forma giyemeyeceğini hatırlatarak, "Madrid'e gidersem 5 ay maç yapamayacağım. Bu, üzerinde iyice düşünmem gereken, karmaşık bir durum fakat Atletico Madrid'i ve o kentte yaşamayı seviyorum." şeklinde konuştu.