CEV Kupası ve Challenge Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Eczacıbaşı VitrA, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Ziraat Bankası ve Maliye Piyango'nun turnuvada eşleşmeleri belli oldu.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu' nun (CEV) kulüp organizasyonları olan CEV Kupası ve Challenge Kupası' nda Türkiye'yi temsil edecek Eczacıbaşı VitrA, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Ziraat Bankası ve Maliye Piyango'nun kimler ile karşılaşacağı belirlendi. Lüksemburg' daki CEV Merkezi' nde gerçekleştirilen kura çekimi sonucu CEV Kupası ve Challenge Kupası' ndaki eşleşmeler belirlendi.

KADINLAR CEV KUPASI

Kadınlar CEV Kupası' nda mücadele edecek Eczacıbaşı VitrA, ilk tur maçında  Belçika kulübü olan VC Oudegem, Bursa Büyükşehir Belediyespor ise Lüksemburg ekibi olan RSR Walfer ile mücadele edecek.

İlk karşılaşmalar 12- 14 Aralık, rövanşları 9- 11 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

ERKEKLER CEVP KUPASI

Erkekler CEV Challenge Kupası ilk tur maçında Ziraat Bankası, Erkekler CEV Kupası ilk turunda Romanya' nın SCM U Craiova takımı ile, Maliye Piyango ise Fino Kaposvar (Macaristan)-VKP Bystrina SPU Nitra (Slovakya) eşleşmesinin galibiyle mücadele edecek.

İlk maçlar, 5-7 Aralık, rövanşları 19-21 Aralık tarihleri arasında oynanacak.