Cenk Tosun'dan EURO 2020 Yorumu

Everton foması giyen Milli Futbolcu Cenk Tosun UEFA'ya röportaj verdi. Golcü oyuncu, "Avrupa'nın bütün büyük takımları orada olacak, biz de bayrağımızın bu takımların yanında dalgalanmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

TFF'den yapılan açıklamaya göre Milli Futbolcumuz Cenk Tosun UEFA'ya röportaj verdi. Golcü oyuncu Milli Talım'ın EURO 2020'ye katılmalarını istediklerinin belirterek, "EURO 2016'da zor bir gruba düştük ve bu açıdan biraz şanssızdık. Turnuvaya ise biraz geç adapte olabildik. İrlanda Cumhuriyeti'nin İtalya'yı mağlup etmesinin ardından turnuvadan elendik. Çok üzgündük, hatta yıkılmıştık. Turnuvaya tam da yeni adapte olmuşken elenmiştik. EURO 2020'ye katılma hakkı kazanırsak, bu turnuvanın bizim için çok daha iyi olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun Milli Takımda iyi bir atmosfer yakaladıklarını belirterek, "Şu an gruptaki durumumuz da oldukça iyi ama geri kalan maçlarımızı kazanmazsak bunun hiçbir önemi kalmaz. O yüzden kalan maçlarımızda çok iyi mücadele ederek iyi sonuçlar almak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası çok önemli bir turnuva. Ben 'EURO 2016 sırasında futbolcu olduğumu anladım.' desem yanlış olmaz. Böylesine önemli bir turnuvanın, böylesine büyük bir organizasyonun bir parçası olduğumu idrak edince futbolcu olduğumu hissettim diyebilirim. Bu hissiyatı tekrar tecrübe etmek istiyorum. Bu turnuvada daha fazla maç oynamak istiyorum. Bu maçlarda goller atmak ve bu sayede takımımın daha üst turlara ilerlemesine katkıda bulunmak istiyorum." açıklamasında bulundu.

EURO 2020'ye katılmak istediklerini söyleyen golcü futbolcu, "Avrupa'nın bütün büyük takımları orada olacak, biz de bayrağımızın bu takımların yanında dalgalanmasını istiyoruz. O yüzden orada olmak bizim için çok şey ifade ediyor. Çok güzel bir ülkemiz var; ülkemi çok seviyorum. Zaman zaman zor dönemlerden de geçebiliyoruz; dolayısıyla böylesi bir turnuvaya katılmak ülkedeki havayı da değiştirebilir." ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri