Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun bu dönem Siyah Beyazlı forma iyi bir performans ortaya koydu. Genç futbolcu Beşiktaş forması ile 18 gol atarak en çok gol atan oyuncular sıralamasında 2.sıraya oturdu. Son dönemlerde gelen iddialara göre İspanyol takımları başarılı golcü oyuncuyu yakın markaj içine aldı.

VALECİA CENK’İN PEŞİNDE

İspanyol basında çıkan haberlere göre; Bu sezon La Liga’yı 12. sırada bitiren Valencia büyük bir hüzün yaşadı. Transfer çalışmalarına sezon bittikten sonra başlayan İspanyol kulübü Kara Kartal’da top oynayan Cenk Tosun’u renklerine bağlamak için hazırlıklara başladı.

48 GOL ATTI

2014 senesinde Gaziantepspor ile sözleşmesi biten Cenk Tosun, Siyah Beyazlı takıma bedelsiz olarak gelmişti. Cenk Tosun Beşiktaş forması ile çıktığı 117 maçta 48 gol atma başarısı gösterdi.

Diğer yandan Kara Kartal'da forvet oyuncusu Aboubakar'ın durumuda belirsizliğini koruyor. Sezon başında Porto takımından kiralanan Kamerunlu yıldız oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman bu transfer için Portekiz'e gideceği ve Kamerunlu yıldızı bonservisi ile birlikte isteyeceği ifade edildi. Eğer maliyet konusunda şartlarda anlaşılırsa Aboubakar transferinin kısa bir zamanda resmiyete kavuşması bekleniyor.