16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.78°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 32°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.347
Dolar5,7112
Euro6,4075
Altın258,73

Cenk Tosun'a 3 İngiliz Takımından Teklif

Uzun zamandır İngiltere'de yaşayan ve teknik direktörlük yapan Koray Palaz, Cenk Tosun hakkında 3 İngiliz takımı tarafından ısrarla talep edildiği açıkladı.

Cenk Tosun'a 3 İngiliz Takımından Teklif

Uzun zamandır İngiltere'de yaşayan ve teknik direktörlük yapan Koray Palaz, Cenk Tosun hakkında 3 İngiliz takımı tarafından ısrarla talep edildiği açıkladı.

Uzun bir zamandır İngiltere'de yaşayan ve teknik direktörlük yapan Koray Palaz, İngiliz takımının ısrarla Cenk Tosun’u kadrolarına almak için uğraştıklarını belirtti. İkinci Lig kırmızı grupta oynayan Tokatspor'u çalıştıran Palaz, milli futbolcuyla aralarında geçen konuşmadan da bahsetti.

Palaz, "Cenk Tosun'la konuştuk, Ocak ayında Southampton, Crystal Palace ve Burnley ısrarla istedi. Bu üç kulüp, Cenk'i kiralamak için Everton'a başvuru yaptı" dedi.

Genç teknik direktör, "Ben Cenk'e Southampton'ta çok köklü bir futbol kültürü olduğunu, şehrin de çok güzel olduğunu söyledim. Londra'nın 2-2 buçuk saat güneyinde yer alıyor. Orada yarım dönem oynaması gerektiğini söyledim. Adapte olabileceği bir takım. Crystal Palace, Londra takımı; ama oraya gitmesinin doğru bir tercih olmadığını söyledim. Şayet kiralık olarak gitmen gerekiyorsa, Southampton'a gitmesi gerektiğini söyledim. Oyun karakterine daha uygun bir takım" sözlerini aktardı.

Cenk'in kalıp, mücadele etmek kararında olduğunu aktaran Palaz, "Gitmeyeceğini ve mücadele edip, formayı tekrar alacağını söyledi. Ayrıca bazı taraftalar sosyal medyadan kendisine tepki gösteriyormuş. Cenk bunlardan etkilenmez, sonuna kadar mücadele eder. Çok karakterli ve profesyonel bir oyuncu. Sosyal medyada yazdıkları İngiltere'deki futbol ortamında çok normal karşılanır. Bu tarz yorumlara açık bir ülkede oynuyor. Formayı almak için bütün mücadeleyi verir. Zaten son haftalarda çıkış yakaladı" şeklinde yorumlarda bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri