Süper Lig ekiplerinden olan Başakşehir' de bir yandan kadroyu güçlendirme çalışmaları devam ederken bir yandan da takımın yıldızlaşan isimlerine tekliflerin gelmesi de devam ediyor. Başakşehir Başkanı olan Göksel Gümüşdağ' ın önceki gün, "Cengiz için Avrupa'dan 3- 4 teklif geldi" beyanında bulunmasından sonra milli yıldızın durumu merak konusu haline gelirken, İstanbul ekibinin istediği bonservis de belli de belli oldu.

CENGİZ ÜNDER'İN BONSERVİS BEDELİ 10 MİLYON EURO

Başakşehir futbol takımının teknik patronu olan Abdullah Avcı' nın her fırsatta, "Bir sezon daha oynayıp gitmesi daha doğru olur" diyerek dile gtirdiği 20 yaşındaki futbolcu için Başakşehir' in 10 milyon Euro bonservis bedeli belirlediği kulislerden gelen iddialar olarak yerini aldı.

CENGİZ ÜNDER' İN SÖZLEŞMESİNDEKİ MADDE GEREĞİ YÜZDE 30' U ALTINORDU' YA  VERİLECEK

Altınordu' dan 700 bin Euro bonservis ödenerek kadroya katılan oyuncunun mukavelesinde maddeye göre ikinci satışından yüzde 30 payın İzmir temsilcisine ödenmesi lazım gelmektedir. Başakşehir bu sebep ile genç oyuncuyu 10 milyon Euro' dan aşağı satmak istemiyor

Daha önce Cengiz Ünder için resmi olmasa da İngiliz ekiplerinden en fazla 6 milyon Euroluk bir teklif gelmiş fakat Başakşehir bu teklifi az bularak reddetmişti.