Bu sezon Spor Toto Süper Lig’i 4. Sırada tamamlayan Galatasaray, transfer çalışmalarına ara vermeden başladı. Sarı Kırmızılı takım ilk etapta takımdan gidecek oyuncuların listesini ortaya çıkardı.

CAVANDA RENNES İLE ANLAŞTI

Geçen sezon Sarı Kırmızılı takıma, Trabzonspor’dan gelen Luis Cavanda Aslan’a 1.8 Milyon Euro’ya mal olmuştu. Galatasaray’da gösterdiği performans ile çok tartışılan Cavanda Fransız takımı ile anlaşmaya vardı.
Sarı Kırmızılı takımda gözden çıkarılan Belçikalı oyuncu, Fransız kulübü Rennes ile anlaşmaya vardı. Sarı Kırmızılı takım 26 yaşındaki Belçikalı oyuncu için herhangi bir kiralama ücreti istemedi.

Ancak Cavanda’nın 875 Milyon Euro’luk ücretinin 250 bin Euro’sunu Sarı Kırmızılı takım ödeyecek. Bu koşullar altında Rennes oyuncuya 625 bin Euro kiralama bedeli verecek.

Diğer yanda Lukas Podolski, Bruma ve Sabri Sarıoğlu ile de yollar ayrıldı. Galatasaray Alman Yıldızı Japon takımı Vissel Kobe'ye, Bruma'yıda Alman takımı Leipzing'e sattı. 

Sabri Sarıoğlu ile de sözleşme yenilenmedi. Sözleşmesi yenilenmeyen Sabri Sarıoğlu ile Galatasaray'ın yollları ayrılmıi oldu. Deneyimli oyuncuya Kasımpaşa, Kayseri gibi takımların talip olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.