Sarı- lacivertli kulüp bu husus ile alakalı UEFA' ya itiraz başvurusundan bir netice alamamasından sonra UEFA' nın tahkim kuruluna başvurmuş fakat burdan da istenen netice alınamamaşıtı.

En son çare olarak CAS' a başvuran Fenerbahçe iki senedir devam eden hukuki çabanın ardından, 2015-16 sezonunda Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Shakhtar Donetsk' in kendilerine karşı, önceden de doping geçmişi olan bir oyuncuyu oynattığını öne sürmüş, hem UEFA, hem Shakhtar Donetsk, hem de futbolcu aleyhine yargı sürecini başlatmıştı. Lozan' da bulunan yüksek mahkeme CAS, UEFA Tahkim Kurulu' nun almış olduğu kararı tasdik ederken, Türk temsilcisinin yaptığı başvuruya negatif bir cevap verdi.

GELEN BİLGİLER OLUMLUYDU FAKAT...

Mart ayı sonunda dava ile alakalı yaşanan son gelişmeler Fenerbahçe avukatlarınca paylaşılmış, Fred davasında sarı-lacivertlilerin hakimliğini yapan CAS hakimi davanın ilerleyen aylarda neticenmesini düşündüklerini belirtmiş, gelen bilgilerin pozitif olduğunu açıklamıştı. O zamandan bu zamana istenen sonucun sebepli bir sonucu açıklandı.

DOPİNGLİ AMA MAÇA DENK GELMEMİŞ

Verilen kararda futbolcunun resmen dopingli çıkmasından sonra, forma giydiği bu maçın sonrasına denk gelmesi, mevzubahis konusu olan maç evvelinde dopingli olduğuna dönük verilerin sadece medyadan edinilen veriler olduğuna ve yasaklı olarak mücadelede forma giymediği ifade edildi.