Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'nün şifreli iletişim uygulaması ByLock kullandığı iddiası nedeniyle gözaltına alındı. Şan'ın evinde arama gerçekleştirildi ve  telefonu ve bilgisayarı elinden alındı. Ve Ahmet Şan görevinden istifa ettiğini duyurdu.

NELER OLMUŞTU ?

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, FETÖ'nün şifreli iletişim uygulaması ByLock kullandığı iddiası nedeniyle gözaltına alındı. Şan'ın evinde arama gerçekleştirildi ve  telefonu ve bilgisayarı elinden alındı.

Emniyete götürülen Ahmet Şan'ın çok sayıda ByLock görüşmesi tespit edildiği iddia edildi. Ahmet Şan'ın etkin pişmanlık yasasından faydalanmak için başvuruda bulunduğu açıklandı. 'ByLock' kullandığı iddiasıyla savcılığa ifadesi alınan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, yurt dışına çıkış yasağı getirilerek salıverildi.

Öte yandan Eski Fenerbahçeli Bekir İrtegün ByLock kullandığı tepit edilmesi üzerine gözaltına alınmıştı.

Türkiye'de Fenerbahçe ve Başakşehir formalarını giyen ve sezon bitiminde Başakşehir kulübü tarafından sözleşmesi feshedilen Bekir İrtegün ByLock kullandığı tespit edilmişti.

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Başakşehir Spor Kulübü'nün sözleşmesini feshettiği eski Başakşehir ve Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ’nün kriptolu ‘ByLock’ haberleşme uygulamasını kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Habertürk'ten Veli Sarboğa'nın verdiği bilgiye göre, ByLock kullandığı ortaya çıkarılan Bekir İrtegün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı'nın emriyle İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı