Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e Tepki 'Başarısızlıklarını Örtmek için Firavundan Medet Umanlar'

Bursaspor, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in açıklamaları sonrası resmi siteden bir açıklama yaptı.

Bursaspor'dan Mustafa Cengiz'e Tepki 'Başarısızlıklarını Örtmek için Firavundan Medet Umanlar'

Mustafa Cengiz'in, "Kulüpler Birliği Vakfı, bizim haricimizde 17 kulübün adına bir bildiri yaptı. Oysa bu duyuruyu yapan 17 kulüp değil, 8 kulüp vardı. Sanki Firavun'un laneti gibi bu 8 kulübün 3'ü kümeye düştüler, 5'i kaldı." İfadelerinde bulunarak. Bursaspor'un da içinde olduğu kulüpleri hedef gösterdiği açıklamasının ardından Sivasspor ve Konyaspor tepki göstermişlerdi.

Bursaspor da Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'e tepkide bulunarak resmi siteden bir açıklama yaptı.

BURSASPOR'UN 'KINIYORUZ' BAŞLIKLI YAPTIĞI AÇIKLAMA:

"Başarısızlıklarını örtmek için firavundan medet umanlar bu söylemleri ile futbol ortamını sahadan uzaklaştırarak kaosa sürüklemeye çalışmaktadırlar.

Türkiye'nin şampiyonluk yaşamış takımlarından biri olan Kulübümüzü çirkin oyunlarınıza alet etmenize izin vermeyeceğiz.

Taraftarlarının fair-play ödülü aldığı Kulübümüz, spor etiği içerisinde kalarak ve sahada verdiği mücadele ile hakkıyla şampiyon olmuştur. Camiamız futbolun değerini düşürecek hiçbir söylem ve eylemde bulunmamış ve bundan sonra da bulunulmayacaktır.

Kulübümüz spora zeki, çevik ve ahlaklı olma ilkeleri ile bakmakta ve dün olduğu gibi bugün de bu ilkelerden taviz vermeyecektir.

Türk futbolunun tüm sorunlarına rağmen şampiyonlukları sahada kazanan bir kulüp olarak Galatasaray Kulübü başkanı Sayın Mustafa Cengiz'i kulübümüze hitaben söylediği sözler sebebiyle kınıyoruz."


Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR