Bu sezon Süper Lig’de istediği sonuçları alamayan Bursaspor küme düşme tehlikesi ile karşıya geldi. Bursaspor gerçekleştirmiş olduğu Olağan Divan Kurulu toplantısında İkinci Başkan Ali Ademoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Ali Ademoğlu gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadelerde bulundu:

''SÜPER LİGDE DUALAR İLE KALACAĞIZ''

''Bu kulübü kuranlardan Allah razı olsun. Sayın Başkanımız olan Ali Ay’ın hepinize selamı var. Ben bu kulüpte olmaktan ve burada yöneticili yapmaktan çok mutluyum. Futbolda her zaman istediğiniz şeyler olmayabiliyor. Bursaspor’un bu dönemli kaderi 3 Haziran’da oynayacağımız Trabzonspor maçı ile belli olacak. Herkes kendine bir özeleştiri yapmalı. Burada yapacağımız çok işimiz var. Allah’ın izni ile şampiyon olduğumuzda dualar ile oldu. Süper Lig’de de dualar ile kacağız inşallah'' dedi. 

OLAĞANÜSTÜ DİVAN KURULU TOPLANTISI YAPILACAK

Bu konuşmanın ardından divan kurulu üyeleri yapmış olduğu oy birliği ile Olağanüstü Divan Kurulu görüşmesinin önümüzdeki günlerde yapılmasına karar verdi.

Diğer yandan Bursaspor eğer Trabzon'a yenilirse Çaykur Rizespor'da Alanyaspor maçını kazanırsa Bursaspor Süper Toto Süper Lig'e veda edecek isim olacak.