Bursaspor Başkanı Ali Ay, Aspor ekranlarında gerçekleştirdiği açıklamada transfer konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Yeşil Beyazlı takım Başkanı Ali Ay yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: 

''GYAN İLE ANLAŞMAYA VARDIK''

Asamoah Gyan ile prensip konusunda anlaşmaya vardı. Ancak resmi olarak imzaları atmadık. Bu yüzden resmiyet olmadan kesin bir şey demek istemiyorum. Bu ayın 21-22 arasında transfer edeceğimiz oyuncular kesin olarak netlik kazanacaktır. Bu arada bir diğer yıldız futbolcu Alex Song ile de görüşüyoruz. Eğer şartlarda anlaşma sağlarsak bu transferi de renklerimize bağlayacağız'' dedi. 

Bursaspor Başkanı Ali Ay konuşmasının devamında teknik direktörlük konusuna da değinerek şunları söyledi; ''Fransız Paul Le Guen ismi ile de ilgileniyoruz. Ancak bu görüşmeler için resmi imza dönemini beklememiz gerekir.'' diyerek sözlerine son verdi.

Diğer yandan Bursaspor bu sene küme düşmekten son anda kurtuldu. Son maçını Trabzon ile oynayan Bursa bu maçı deplasmanda 2-1 kazanarak kümede kalmayı başardı. Önümüzdeki dönem bu kötü gidişatı dur demek isteyen Yeşil Beyazlı yönetim transfer çalışmalarına ara vermeden devam ederek kadroyu revizyona götürmeyi amaçlıyor. Bursaspor’un kısa bir zaman içinde transferlerini açıklaması beklenmekte.