A Milli takımın Makedonya maçından sonra gazeteci Bilal Meşe'ye saldırıda bulunan ve sözlü olarak hakaret eden Arda Turan, Takım uçağında yapmış olduğu olaydan sonra A Milli formayı bir daha giymeyeceğini belirtmişti. A Milli Takım forması ile çıkmış olduğu 49 karşılaşmada tam 22 gole atmış olan Burak Yılmaz da, gerçekleşen bu olaylardan sonra flaş bir karar aldı.

A Milli takımın Makedonya maçından sonra gazeteci Bilal Meşe'ye saldırıda bulunan ve sözlü olarak tepki veren Arda Turan, Takım uçağında yapmış olduğu olaydan sonra Milli formayı bir daha giymeyeceğini söylemişti.
Arda Turan düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Milli formayı bir daha giymeyeceğini ve takımı bıraktığını açıklaması, Slovenya'daki kamp öncesi şok etkisi yaratmıştı. Gerçekleşen bu olayı Arda Turan’ın en yakın arkadaşları hiç beklemiyordu.

BURAK YILMAZ: ''BENDE BIRAKIYORUM''

Gerçekleşen bu basın toplantısından sonra Burak Yılmaz büyük bir şok yaşamıştı. Arda Turan’ın Milli Takımı bırakması sonrası Burak Yılmaz flaş bir karar alarak ''Bende bırakıyorum. Sen böyle bir karar aldıysan bende bırakıyorum'' dedi.

ARDA, BURAK YILMAZ’I İKNA ETTİ

Arda Turan’ın vermiş olduğu bu karardan sonra Milli Takımı bırakacağını açıklayan Burak Yılmaz’a yakın dostuna nasihat da bulundu. Arda Turan: ''Bu karar benim kararım. Bu milli dava senden dostum olarak rica ediyorum böyle bir şey yapma.'' 

Arda Turan’ın bu konuşmasından sonra Burak Yılmaz vermiş olduğu karardan vazgeçti.