Kamerunlu golcü oyuncu Vincent Aboubakar transferini bir türlü sonuçlandıramayan Kara Kartal Burak Yılmaz ismini gündemine aldı. Siyah Beyazlı takımın Başkanı Fikret Orman, Milli futbolcu Burak Yılmaz hakkında çıkan haberlere ''Transfer olmasına sıcak bakarım'' demesi bu transferin olabileceğini göstermişti. 31 yaşındaki Milli futbolcu için teknik direktör Şenol Güneş’te onay vermişti.

ŞENOL GÜNEŞ'TEN BURAK YILMAZ'A YEŞİL IŞIK

Beşiktaş’ın deneyimli teknik hocası Şenol Güneş yönetim ile Burak Yılmaz konusunu da konuşma yaparken “mali şartların uygun olursa kadromuza katılabilir ” şeklinde bir rapor ileten Güneş’in bu açıklaması, transfer ihtimalinin olduğunu ortaya çıkarmış oldu.

SERBEST KALMA ŞANSI BULUNUYOR

En son 2006-2008 senesinde Kara Kartal’ın formasını giyen Burak Yılmaz 55 karşılaşmada 7 gol atabilmişti. Bu sezon Çin’in Beijing Guoan takımında forma giyen oyuncu alacaklarını kulüpten istemezse serbest kalabilir.

ÇARŞI GRUBU BURAK YILMAZ'A KARŞI

Ortaya çıkan tüm bu gelişmelere rağmen Burak Yılmaz isminin gündemde olması Siyah Beyazlı taraftarların tepkisini çekti. Özellikle Çarşı grubu bu transferin olmasını ısrarla istemiyor.

Diğer yandan Aboubakar transferinin önümüzdeki günlerde olup olmayacağının belli olacağı açıklandı. Kamerunlu golcünün alternatifi olarak Burak Yılmaz ismi ön plana çıkıyor.