A Milli Takım futbolcusu Burak Yılmaz, Siyah Beyazlı takım ile ilgili çıkan iddialara net bir şekilde yanıt verdi. Tianjin TEDA ile gerçekleştirilecek maç öncesi yapılan basın toplantısında konuşan Milli futbolcu Burak Yılmaz şunları dile getirdi:

''HİÇBİR KULÜP İLE GÖRÜŞMEM OLMADI''

''Son zamanlarda hakkımda birçok haber çıkmakta. Bu olayların ve haberlerin ben farkındayım. Şunu herkese belirtmek isterim ki hiçbir kulüp ile bir görüşmem olmadı. Benimle ilgilenen kulüplerin olduğunu biliyorum ancak bunu benimle değil oyadığım takım ile görüşmeleri lazım. Benim için en önemli şey idmanlara ve çıkacağımız maça odaklanmamdır. İstediğim bir şey varsa o da takımım forması ile onlara katkı sağlamaktır.'' 

FİKRET ORMAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Daha önce Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Milli futbolcu Burak Yılmaz hakkında şu açıklamayı yapmıştı:

Bizim Burak Yılmaz ile ilgili bir girişimimiz olmadı. Ancak olsabu transfere sıcak bakardım. Teknik hocamız Şenol Güneş ile de bu konuyu hiç konuşmadık dedi.
“Bir transfer girişimimiz olmadı. Ama olsa sıcak bakarım. Şenol Güneş’le de bu konuda bir konuşma yapmadık.”

Dün akşam beIN Sports’ta açıklama yapan Siyah Beyazlı takımın İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi konu hakkında şunları dile getirdi:

''Burak Yılmaz ismi bizimle çok geçti ama gündemimizde öyle bir şey yok. Aboubakar için bir takım planlar yaptık. Bu planlarımız inşallah olur ve takıma kalır'' dedi.