Sarı Kırmızılı takımdan Alman takımı Leipzing’e transfer olan Bruma Instagram hesabında yaptığı paylaşım ile Galatasaray’a veda etti. Bruma Galatasaray’dan ayrılsa bile desteğini sürdürmeye devam edeceğini dile getirdi.

İşte Bruma’nın gerçekleştirdiği konuşma şu şekilde:

''İstanbul’a gelmiş olduğumda 18 yaşındaydım. Benim hayatımın en önemli dönemlerinden biriydi. Futbol anlamında gelişirken insan olarak ta farklı bir kişiliğe bürünecektim. Yani Galatasaray ile çalışıp büyüyecektim. Sarı Kırmızılı takıma geldiğim ilk zamanda bu yana kendimi buranın bir evladı olarak hissediyorum. Galatasaray takımı benim evimdir. Beni hem çok sevdiler hem de çok saygı duyduklarını hep belirttiler. Galatasaray, benim için tarif edilmez bir lutüftu.''

Bruma sözlerinin devamında Galatasaray kulübündeki herkese ve taraftarlara teşekkürlerini sunarak bu takımı desteklemeye devam edeceğini dile getirdi. Alman takımı Leipzing ile anlaşan Bruma’nın kısa bir zaman sonra imza atması bekleniyor.

Diğer yandan Sarı Kırmızılı takımın Başkan Dursun Özbek yapmış olduğu açıklamada Bruma’yı Leipzing takımına 15 Milyon Euro’ya sattıklarını dile getirmişti. Ayrıca Dursun Özbek Bruma'nın transferinin resmi olarak bir kaç güne açıklanacağı da belirtti.