Galatasaray'ın 15 milyon Euro'ya Alman takımı Leipzig'e sattığı Portekizli oyuncunun Bruma, Alman gazetelerine verdiği röportajda Leipzig ve Galatasaray'da bir dönem beraber oynadığı Didier Drogba hakkında konuştu.

DROGBA BANA ÇOK ŞEY KATTI

Leipzig'e transfer olmadan önce Galatasaray'dan takım arkadaşları Lukas Podolski, Eren Derdiyok ve Tolga Ciğerci'den Almanya hakkında görüşler aldığını söyleyen Bruma, bir dönem Galatasaray'da beraber oynadığı Didier Drogba'nın da kendisi için ayrı bir önemi olduğunu vurguladı.

Fildişi Sahilli yıldız Didier Drogba hakkında konuşan Bruma, ''Bana çok şey kattı. Gole nasıl yaklaşmam gerektiği, topu doğru kontrol etmek ve taktiksel numaraları o öğretti. Leipzig'e transfer olunca beni SMS ile kutladı'' diye görüş bildirdi.

BRUMA GALATASARAY'DAN 15 MİLYON EURO'YA TRANSFER OLMUŞTU

Sarı Kırmızılı takımın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na dün gerçekleştirmiş olduğu açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: ‘’Portekizli oyuncu Bruma'nın 12 milyon 500 bin Euro net bonservis ücreti ve bunun yanı hazırlık maçı geliri ve Avrupa kupalarına katılım bonusları ile birlikte toplamda 15 milyon Euro’ya Alman takımı Leipzig'e satılmıştır. ‘’