Bosna Hersek Fatih Terim Kararını Verdi!

Bosna Hersek Futbol Federasyonu ile Fatih Terim arasındaki görüşmeler ekonomik konular nedeniyle sona erebilir.

Fatih Terim ile Bosna Hersek'li yöneticilerin arasında geçen görüşmelerin detayına Doğan Haber Ajansı ulaştı.

Galatasaray'ın eski efsane oyuncularından ve Fatih Terim'in yakın arkadaşlarından Tarık Hodzic'in aracı olduğu ve Bosna Hersek Futbol Federasyonu'nda görevli Misimovic'in de katıldığı görüşmelerin çok sıcak bir ortamda geçtiği öğrenildi.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu'nun heyeti, Fatih Terim isminin ülkerinden büyük bir heyecana sebep olduğunu iletirken, Terim ise bu sözler üzerine yetkililere teşekkür etti. İki taraf arasında yapılan görüşmelerde her türlü konu masaya yatırılırken, ekonomik konulardaki farkın kapanmasının zor olduğu iddia edildi.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu, Avrupa'ki federasyonlar arasındaki en az bütçeye sahip ekiplerden biri.

Bosna Hersek Milli Takımı'ın son teknik direktörü Mehmed Bazdereviç, yıllık 180 bin Euro maaş kazanıyordu. Fatih Terim ise, en son çalıştığı Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yıllık 3.5 milyon Euro maaş alıyordu.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Fatih Terim'in Galatasaray ile anlaştığı iddia edilmişti.

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programının yeni yorumcusu Ergün Penbe, yeni işine bomba etkisi yaratacak açıklamalarla başladı. Galatasaray'ın efsane sol beki Ergün Penbe, cumartesi gecesi yayınlanan programda, Galatasaraylı yöneticilerle Fatih Terim arasında bir görüşme gerçekleştiğini iddia etmiş ve Sarı-Kırmızılı camiada bir heyecan dalgası yaratmıştı.

YÖNETİM VE TERİM EL SIKIŞTI

Tecrübeli futbol adamı, dün gece yaptığı açıklamada ise çok daha net ifadeler kullandı. Galatasaray yönetimi ve Fatih Terim'in kesin olarak anlaştığını öne süren Ergün Penbe, Sarı-Kırmızılıların Fatih Terim ile ilgili gün içinde açıklama yapacağını, bir aksilik olmadığı taktirde de takımın gelecek hafta oynanacak Akhisar karşılaşmasına Terim'in teknik direktörlüğünde çıkacağını iddia etti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR