Fenerbahçe'nin teknik heyetin ve yönetimin planı Volkan Demirel'i takımda tutmak yönünde fakat ikinci kaleci olarak. On beş yıldır Fenerbahçe formasını terleten Volkan Demirel'in sözleşmesinin sona ermesinin ardından yapılan görüşme ile iki + bir senelik prensip anlaşmasına varılmıştı. Üç sezon daha Fenerbahçe formasını giymek isteyen Volkan Demirel epey müddet ikinci kaleci ıolarak kalmasının ardından ilk kaleciyle girdiği rekabetten galip çıkıp formayı kapmıştı. Fakat gelecek sezon bu durum büyük olasılıkla değişecek gibi duruyor. Zira Fenerbahçe yaşı daha genç fakat tecrübeli bir kaleci arayışında.

OSPİNA TAARUZU

Bu kalecilerin başında Arsenal kalesini koruyan David Ospina var. Kolombiyalı eldiven ile temasta olan Fenerbahçe, 4 milyon Avro ya kadar düşen filebekçinin transferinde ısrarlı. Fakat bu transfer biraz zor gözüküyor zira Finansal Fair Play kurallarınca yıllık maliyeti maç başı ve primler eklenince 15 milyon Avroyu bulabilir.

KAMENİ ATAĞI

İsponyol ekiplerinden Malaga'da forma giyen Kameni ile fenerbahçe temasa geçti. Fenerbahçe' de, 2020 yılına kadar Malaga ile sözleşmesi bulunan kaleciyi kiralık olarak kadroya katma düşüncesi hakim.