BeIN Sports'un verdiği bilgiye göre siyah-beyazlılar yıldız oyuncu ile anlaşma sağladı. Beşiktaş ile Sunderland kulüpleri anlaşırsa transferin gerçekleşeceği ifade edildi.

Daha önce de Lens'in Beşiktaş ile anlaşacağı duyurulmuştu.

LENS BEŞİKTAŞ'A DOĞRU

Gökhan Töre' nin sakatlığından sonra orta sahada oluşan zaafiyeti gidermek isteyen Süper Lig ekiplerinden olan Siyah- Beyazlı yönetim gözünü yeniden Lens' e çevirdi.  Geçtiğimiz sezonu Fenerbahçe' de kiralık olarak geçiren Hollandalı yırtıcı kanat futbolcu için daha önce 2 kez girişimde bulunan fakatbundan bir sonuç elde edemeyen yönetim yeni bir atağa kalktı. Transfer Komitesi Başkanı olan Umut Güner' in bu hafta içinde İngiltere' ye giderek İngiltere' de bir alt lige düşen  Sunderland ile Lens için masaya oturacağı öne iddia edildi.

SUNDERLAND'A 1.5 MİLYON EURO

Sunderland Yönetimi' nin Lens için 1 senelik kiralama bedeli olarak 1.5 milyon Euro istediği ortaya çıktı. Hollandalı futbolcuya da senelik olarak 2.5 milyon Euro önermeyi planlayan Transfer Komitesi Başkanı Umut Güner' in bu transferi kesin olarak bitirmeye kararlı olduğu belirlendi. Hollandalı yırtıcı kanat Jeremain Lens' in ise Beşiktaş' a gelmeye sıcak baktığı ifade edildi.

Öte yandan transfer döneminin açılmasından itibaren savunmaya yönelik oyuncu bakan ve Domagoj Vida başta olmak üzere birçok oyuncuyu gündemine alan son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş' ın hedefi Inter forması giyen Miranda oldu. Manchester City' nin yıldızı Kolarov' un Roma ile anlaşmaya varması, Mangala için de diğer takımların daha cazip teklifler sunmasından sonra rotayı İtalya' ya kaydıran Siyah- Beyazlı yöneticiler, Sambacı stoper ve İnter ile ilk temasını gerçekleştirdi.