Siyah Beyazlı yönetici Metin Albayrak, eski futbolcuları Mario Gomez hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metin Albayrak yapmış olduğu konuşmada şu ifadelerde bulundu:

''Geçen sene Siyah Beyazlı takımı çok fazla oyalayan Gomez, Kara Kartal’ın şampiyon olduğu günlerde kendi takımında küme düşmeme için hesaplar yapıyordu. Ben Alman oyuncunun açık sözlü ve dürüst bir kişilik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü geçen dönem biz onu bekledik ve elimizde başka bir planda yoktu. Biz onunla ne zaman irtibata geçmeye çalışsak hep bir pürüz ortaya çıktı.

''İKİ SENE ÖNCE YERLERDE SÜRÜNÜYORDUN''

Bu süreçten sonra Milli takımın Avrupa şampiyonası vardı. Biz onunla orada da görüşmek istedik ancak kendisi hedefimiz final konsantre olmam gerekiyor dedi. Bu süreçten sonra da bize gelmeyeceğini ileti. Sen bizi oyaladın bize başka bir takıma gidiyorum diyebilirdin ama demedin . Sen iki sene öncesine kadar yerlerde sürünüyordun.''

Metin Albayrak sözlerini şu şekilde devam ettirdi: ''Biz şampiyon olurken onlar küme düşmemek için maç yapıyorlardı. Buda bizi Allah'ın bir hesabının olduğu gösterdi.'' dedi.