Beşiktaş'ın resmi internet sitesinden yaptığı açıklama şu şekilde:

"Teknik direktörümüz Sayın Şenol Güneş ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören arasında bugün başkanımız Sayın Fikret Orman'ın bilgisi dahilinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde de bu ortak karar tekrar ifade edilmiş, bu onurlu görev için yapılan bu kıymetli teklife teşekkür edilmiştir. Dolayısıyla tüm kamuoyunun haklı takdirini kazanmış başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş, son iki sezondur olduğu gibi Beşiktaşımızın yeni başarıları için çalışmaya devam etmektedir."

GÜNEŞ SESSİZ


Beşiktaş duruşunu net bir şekilde ortaya koyarken, Şenol Güneş konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı.

A Milli Takım'ın yeni teknik direktörünün kim olacağı birkaç gün içerisinde netlik kazanacak.

NE OLMUŞTU?

 

İki gün önce gerçekleştirdiği basın toplantısında hem Milli Takım hem de Beşiktaş'ın başında olmasının mümkün olmadığını belirten teknik direktör Şenol Güneş'in, sabah vakitlerinde başkan Yıldırım Demirören ile yapmış olduğu görüşmede Ay-Yıldızlı takımı çalıştırmayı kabul ettiği ortaya çıktı.

Konuyu daha önce Başkan Fikret Orman'a da açan Şenol Güneş'in bu durumuna Beşiktaş Başkanının, hem kendisine hem de Demirören'e, "İki takım çalıştırması etik olmaz. Hoca gidecekse sadece Milli Takım'ın başında olmalı" diyerek cevap verdiği öğrenildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, her an Şenol Güneş ismini açıklayacak.

Öte yandan geçtiğimiz Cumartesi günü Şenol Güneş Beşiktaş'ın başında kalacağını söylemişti.

Adı A Milli Takım teknik direktörlüğü için geçen Şenol Güneş, iki takım çalıştırmanın sağlıklı olmadığını, Beşiktaş'ta kalacağını söylemişti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımın İspanya kampında basın toplantısı gerçekleştirmişti

Şenol Güneş, A Milli Takım'dan teklif gelmediğini, Beşiktaş'ın başında kalacağını açıklamıştı

Öte yandan Şenol Güneş Burak Yılmaz'ı Beşiktaş'da görmek istediğini açıklamıştı.

Şenol Güneş ile geçtiğimiz akşam toplantı gerçekleştiren Başkan Fikret Orman, Asbaşkan Umut Güner kampı değerlendirme yaparken transferler konusunda fikir alış verişinde bulunmuştu.

Şenol Güneş'in hem Şampiyonlar ligi hemde Süper Lig'de başarılı olabilmek için geniş kadro kurmalıyız dediği ve bu neden ile Burak Yılmaz gibi bir oyuncuyada ihtiyaç olduğunu dile getirmişti.