Beşiktaş'tan Flaş Açıklama! 'Gelirler Yüzde 30 Azaldı'

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, siyah- beyazlı ekibin mart ayı başından bu zamana gelirlerinin yüzde 25- 30 oranında azaldığını açıkladı.

Beşiktaş'tan Flaş Açıklama! 'Gelirler Yüzde 30 Azaldı'

Beşiktaş'tan Flaş Açıklama! 'Gelirler Yüzde 30 Azaldı'

Beşiktaş Kulübü’nün resmi dergisinin haziran ayı sayısına açıklamalar yapan Mesut Urgancılar, göreve başladıktan sonra ilk çalışmalarının takımın finansal durumunu incelemek olduğunu belirterek, "Bu konularda ne yazık ki her gün yeni sürprizlerle karşılaşıyoruz. Bir yandan finansal, idari ve yitirilen değerlere dair hasar tespitini yaparken, bir yandan da gündelik işleri sürdürmeye çalıştık. Kendi camiası ve dernek üyeleriyle kavgalı bir kulüp görüntüsüne son vermek için çaba gösterdik. Bu konularda da başarılı olduk." şeklinde konuştu.

"Mali, idari ve sportif açıdan yeniden yapılanmalıyız. Özellikle pandemi sonrasında bu olmazsa olmaz." değerlendirmesinde bulunan Urgancılar, şunları açıkladı:

"Bankalar konsorsiyumu ile yapılan anlaşma ne Beşiktaş için ne bankalar için ne de ülke sporu için bir çözüm. Bir an önce bu kredi sözleşmesi revize edilmeli. Olmayan paralar harcanarak kurulan yüksek ücretli takımların yerine, Beşiktaş değerlerine sahip, Beşiktaşlılık mefhumunu ve anlayışını sahaya yansıtacak takımlarımız olmalı. Pandemiye rağmen yeni ve farklı gelir kaynakları oluşturmalıyız. Teknolojiye yatırım yapmamız, dijital dönüşümü sağlamamız gerekiyor. Fikri ve vicdanı hür, bireysel inisiyatiflerin kitle istek ve bilincine dönüştüğü yepyeni bir genel kurul yapısına ihtiyacımız var. Tüzüğümüzde önemli değişiklikler ve revizyonlar yapılmalı. Yeni stadyumla birlikte yapılmaya çalışılan toplum mühendisliğinin, yani 'seyirci' oluşturma çalışmalarının yanlış olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş gücünü taraftarından almalı. Mart ayı başından bugüne yıllık gelirimizin yaklaşık yüzde 25-30'unu bir anda kaybettik. Kredi sözleşmesi mümkünse yarın revize edilirse, bizlerin de borçsuz bir Beşiktaş oluşturma şansı o kadar çabuk artacak."

Yapılacak kampanyalarla borçların üstesinden gelinmesinin mümkün olmadığının altını çizen Mesut Urgancılar, "Sadece faiz yükleriyle birlikte her yıl en az 350 milyon lira civarında artan, hiçbir şey yapılmazsa 2022 mayıs ayında 4-4,1 milyar lira civarlarına ulaşacak borcu sadece kampanyalar ile bitirmeye çalışmak hayalcilik olur." açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR