Beşiktaş’tan Alman Basınında Yer Alan İflas Haberine Yalanlama Geldi

Beşiktaş Alman Bild gazetesinde yer alan “İflas” haberine resmi siteden yalanlama geldi.

Beşiktaş’tan Alman Basınında Yer Alan İflas Haberine Yalanlama Geldi

Almanya’nın Bild gazetesinde yer alan “Beşiktaş’ın İflas Tehlikesi İle Karşı Karşıya” haberi sonrası Beşiktaş’tan açıklama geldi.

Beşiktaş’ın resmi sitesinden yapılan açıklamada;

“Alman gazetesi Bild’in 116 yıllık tarihiyle Türkiye’nin en köklü kulübü hakkında hiçbir gerçekliğe dayanmayan, sadece yoruma dayalı yapılan haberinin gerçeklerle ilgisi yoktur.

Aksine, son yıllarda UEFA temsilcilerinin bile bütün raporlarında ülkemiz futbol kulüplerinin içinde bulundukları genel finansal tablolara kıyasla, Beşiktaş JK gidişat olarak en iyi kulüp gösterilmektedir.

Bununla birlikte kulübümüzden, gazetecilik etiği gereği herhangi bir görüş bile sorulmadan, genel yorumlar üzerinden hazırlanan bu haberin hangi dayanaklarla oluşturulduğunu sorgulamak durumundayız.

Konuyla ilgili Almanya’da yasal çerçevede gerekli işlemlerin yapılmakta olduğunu kamuoyunun bilgilerine sunarız.” İfadeleri kullanıldı.

Almanya’nın Bild gazetesinde yer alan habere göre Beşiktaş’ın iflas tehlikesi ile karşı karşıya oluğu, yıldız futbolcuların maaşlarının alamadığı gerekçesi ile takımdan ayrıldığı ve Beşiktaş’ın yeni sponsor bulmakta zorluk çektiği ifadeler yer almıştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri