Beşiktaş'ta Zekeriya Alp Tartışması

Beşiktaş’ın Eski Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, Beşiktaş'la alakalı şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

Beşiktaş'ta Zekeriya Alp Tartışması

Beşiktaş'ta Zekeriya Alp Tartışması

Beşiktaş’ın Eski Divan Kurulu Başkanı Şeref Nasır, Beşiktaş'la alakalı şaşırtıcı açıklamalar yaptı. Mevcut Divan Başkanı Tevfik Yamantürk’ün, ‘MHK Başkanı Zekeriya Alp, Beşiktaş’ın menfaatlerini koruyor, şahidim’ laflarına sitem eden Nasır, eski başkan Fikret Orman’a önceki senelerde alınan ‘daireler’ hakkında da dava açılmasının elzem olduğunu ifade etti.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını cevaplayan Şeref Nasır’ın açıklamalarında şu sözler yer alıyor:

"Beşiktaş iyi değil. Çok sıkıntılıyız. Divan Kurulu’nda Mesut Urgancılar’ın açıklamaları çok önemli. Fikret Orman döneminde alınan daireler var. Parası ödenmiş ama tapusu Beşiktaş’a geçmedi. Bu nitelikli bir dolandırıcılıktır. Beşiktaş yeni yönetiminin bu konuda dava açması gerekiyor.

Beşiktaş’ın yüzde 11,5 kadar hissesi bankalara ipotek verilmiş. Bunun için Genel Kurul kararı lazım. Ama böyle bir karar yok. Bu da bir suç unsuru. Açıklanan rapor bizi şaşırttı. Yönetimde henüz hareket yok. Bu bizi daha çok şaşırttı.

Beşiktaş için bir yardım kampanyası yapılacak. Fikret Orman, giderken öyle bir anlaşma yapmış ki… Kulübe gelecek paralar kasaya girmiyor. Yönetim bu açıdan sıkışmış durumda. Beşiktaş daha önce de kampanya yapmıştı. Bu bir nefes alma operasyonudur. Ancak; bu kampanya her şeyi düzeltmeyecek.

Şeref Nasır: ”Urgancılar’ın bu durumlardan haberi yoktu”
Sayın Urgancılar’ın bu durumlardan haberi yoktu. Mesut Urgancılar, geldikleri araştırmalarla bu durumu öğrenmiş. Beşiktaş Anonim Şirketi Genel Toplantısı yapıldı. Beşiktaş’ın zararı da açıklanmış ve Fikret Orman ibra edilmemişti. Yönetim ibra edilmişti.

Hukukçularla görüştüğümüzde yönetimin de bu işten mesul olduğunu belirtiyor. Bu konuda da dava açılma şartı var. Eğer Ahmet Nur Çebi ve yönetimi Orman’a dava açmazsa, Genel Kurul’dan bir üye gider dava açar ve bu zarar onlara rücu eder. Beşiktaş çok kötü yönetildi.

Beşiktaş, ihale almak ya da zengin olmak için kullanılacak bir yer değil. Her gelen başkan bir öncekinden hesap soracağını söyledi. Ama hiçbir netice çıkmadı. Fikret Orman da hesap sorma konusundaki konuşmalarını inkâr etmişti. Denetim Kurulu’nun da hiçbir icraatı yok. Kendilerini de çok rahat aklıyorlar ve her şey geçip gidiyor.

Tevfik Yamantürk’ün açıklamalarını doğru bulmadım. Zekeriya Alp’i tanırım. 1974 yılında onun yöneticiliğini yaptım. Yamantürk’ün, “Zekeriya Alp, Beşiktaş’ın menfaatlerini koruyor” diyerek doğru bir açıklama yapmadı. Ne demeye çalıştığını anlamıyorum. Beşiktaş’ın aleyhine ya da lehine bir durum olup olmadığını camia zaten çok iyi biliyor. Başka da söyleyecek bir şey yok.

Yönetimin farklı projeler üretmesi lazım. ‘Fikret Orman paraları zayi etti, bunu cebimden niye karşılayayım?’ diyebilirler. Zaman geçiyor. Kaç ay geçti bir faaliyet yok. Yönetim kulübü gerçekten kurtaracak projeler hazırlayabilmeli."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR