Geçtiğimiz sezon West Ham United' da sol ayağından yaşadığı kıkırdak sakatlığının aynısını bu defa sağ ayağında yaşayan Töre, Almanya' da ameliyat olması halinde 3- 6 ay arası sahalardan uzak kalacak. Bu  durum Gökhan Töre' nin ligin ilk yarısında oynamayacağı anlamına geliyor. Gökhan Töre'nin sakatlığı transfer planlarını da etkileyecek.

GÖKHAN TÖRE İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSSIZLIK OLDU

Gökhan Töre'nin sakatlığı ve transfer çalışmalarını değerlendiren Güneş, "Şu anda sayısal olarak da mevki olarak sıkıntımız var. Şu anda tam tersi olması gerekirdi. Transferi erken yaparsak memnun oluruz ama olmazsa da şikayet etmeyiz. Süper Kupa maçında Cenk'i oynatırız ama sonrası problem yaşarız, ne kadar erken olursa o kadar iyi olacak. Gökhan Töre için inanılmaz bir şansızlık yaşandı, çok iyi çalışıyordu, gayreti vardı ama şansızlık" ifadelerini kullandı.

YUSUF ERDOĞAN GÖRÜŞMELERİ HIZLANIYOR

Alman doktordan ameliyat kararı çıkması halinde kanatlara mutlaka takviye yapma zorunluluğu doğacak olan siyah-beyazlılar, ilk etapta görüşme halinde oldukları Trabzonsporlu Yusuf Erdoğan'ın transferini kısa sürede bitirmeye çalışacak. Teknik direktör Şenol Güneş'in gerekli görmesi halinde Yusuf haricinde kanatlarda oynayacak kiralık bir oyuncu transferi daha gündeme alınacak.