Beşiktaş, Süper Lig'in 32. haftasında Başakşehir'in Fenerbahçe'yi 2-1 yenmesi sonrası şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Ligin bitimine iki hafta kala puan farkı 6 olurken siyah beyazlı taraftarlar şampiyonluğu kutlamaya başladı.

Ancak siyah beyazlıların şampiyonlukla beraber kulüpten bir isteği var... O da sezon başında Çin'in Shanghai Shenhua takımına satılan Demba Ba'nın İstanbul'a davet edilmesi.

Beşiktaşlı taraftarlar geçen sezon attığı gollerle ve davranışlarıyla herkesin sempatisini kazanan futbolcunun şampiyonluk kutlamalarında yer almasını istiyor. Ayrıca siyah beyazlıların bu isteğinin arkasında Senegalli futbolcu ile birlikte Sultanahmet Camii'nde sabah namazı kılma düşüncesi var.

Demba Ba sabah namazına çağırmıştı

Senegalli yıldız Demba Ba geçen sezon Four Four Two'ya verdiği röportajda şampiyon olmaları halinde nasıl bir kutlama yapacaksın sorusuna cevap vermişti. İşte Senegalli futbolcunun o soruya verdiği cevap:

Beşiktaşlıların haricinde bizim şampiyon olacağımıza inanan kimse yok. Bence hak ettiğimiz saygıyı görmüyoruz. Galatasaray ve Fenerbahçe yaptıklarıyla daha fazla takdir görüyor. Stat konusunda yaşadıklarımız düşünüldüğünde daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum.Şampiyon olursak taraftarlarımızı Sultanahmet Camii'nde sabah namazına bekliyorum! Ama özellikle sabah namazına. Biz o kadar uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksın artık!