Beşiktaş'ın Yeni Başkanı Ahmet Nur Çebi Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşında?

Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 34. Başkanı olara göreve gelen Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon'da doğdu. Üniversite mezunu olan Çebi, sanayi alanında yaptığı çalışmalarla tanınmaktadır.

Beşiktaş'ın Yeni Başkanı Ahmet Nur Çebi Kimdir ?

Beşiktaş'ın 34. başkanı olarak göreve başlayan Ahmet Nur Çebi, atadan gelen mesleği, sanayicilik sektöründe yaptığı çalışmalarla bilinmektedir.

Demir çelik ticareti yapan babasının 1964 yılında Karabük'e taşınması nedeniyle burada eğitim almaya başlayan Ahmet Nur Çebi, lise öğrenimini TED Karabük Koleji Lisesinde görmüştür. 

Üniversite eğitimini 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinde tamamlayan Çebi, bu alanda yüksek lisans eğitimini yapmıştır. Türkiye'ye döndükten sonra askerliğini 1985 senesinde Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı'nda yedek subay olarak tamamlamıştır.

Martaş liman tesisi, Çebi Enerji, Çebi Denizcilik şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Ahmet Nur Çebi, Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı görevlerini de yapmaktadır.

Berna Çebi ile 1986 yılında dünyaevine giren Ahmet Nur Çebi, Elgiz Nur, Mina Nur ve babasının adını verdiği Yaşar Kaptan adında 3 çocuğa sahiptir.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR