'Beşiktaş Üstünlük Sağlayacak Deseler İnanmazdım'

Fanatik Gazetesi spor yazarı Mehmet Demirkol, Medipol Başakşehir ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

'Beşiktaş Üstünlük Sağlayacak Deseler İnanmazdım'

Fanatik Gazetesi spor yazarı Mehmet Demirkol, Medipol Başakşehir ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

İşte Mehmet Demirkol’un yazısı:

Başakşehir’de bir kimlik kayması var. Geçen hafta Sivas karşısında oynadıkları son 20 dakikayı 90 dakika boyunca sergilediler. Önce orta sahada Beşiktaş karşısında 3’e 2 sayısal olarak eksik kalmalarında kaynaklandı bu. Ancak sonra Vida bile hücuma çıkmışken sadece 2 kontratak yapabildikleri edilgen oyunu görünce bunun aynı zamanda bir strateji seçimi olduğunu da gördük. Evet Demba Ba ve Crivelli rakip savunma için zor bir ikili ama Mahmut ve İrfan’a kalan orta saha eksik kaldığı için bir sorun ortaya çıkıyor.

Eğer bu açığı Clichy ve Caiçara tamamlıyor olsa bu daha büyük bir üstünlük yaratabilir. Ama bu açığı çoğunlukla Visca merkeze gelerek kapatmaya çalışınca Bosnalı’nın olağanüstü hücum gücünden mahkum kalınıyor. Böyle olunca Beşiktaş rakip alana stoperleriyle yerleşti ve oyun burada oynanadı. Geçen yıl Beşiktaş Başakşehir’ın sahasında %66 topa sahip olup 19’a 6 şut üstünlüğü sağlayacak deseler inanmazdım. Sonra da bu tabloda da ev sahibi kazanacak deseler. Gerçek bir kimlik kayması. Galibiyet her şeydir kuşkusuz ancak oyun kesinlikle Beşiktaş’taydı.

Geçen sene bu Demba Ba performansı Başakşehir’i şampiyon yapar mıydı?

Mert Günok takımının hedefini bulan savunma oyunundan seken pozisyonlarda her zamanki gibi olağanüstü soğukkanlı bir patrondu. Bu kez sezonun en çok kurtarışını da yaptı. Demba Ba’nın 90+1’de Crivelli’nin indirdiği topta önce Ruiz’den darbe yemesine, sonra da Karius’un eliyle ayağına dokunmasına rağmen ayakta kalmayı tercih edip şutu ve golü araması... Gerçek anlamda bir fair play örneği.

Sergen Yalçın’ın kaybetmesi planının yanlış olduğunu, Buruk’un kazanması planının doğru olduğunu göstermiyor.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR