Beşiktaş Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet geliştiren BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi Dolmabahçe’de tekrardan inşası yapılan Vodafone Park Stadı’nın inşaatındaki bir kesimi için alçıpan, sıva ve boya işlemleri için Selçuk Ahşap Ürünler ve İnşaat Sanayi Limited Şirketi ile anlaşmıştı.

İki şirket arasında gerçekleşen, “Vodafone Arena Stadı Yenileme Projesi 3.90 B Blok Alçıpan Sıva Boya Ahşap İşleri Sözleşmesi” gereği Selçuk İnşaat’a 434 Bin 689 TL’lk iki tane çek verilmişti. Beşiktaş İnşaat borcuna karşılık 80 Bin TL kısmi bir ödeme gerçekleştirmişti. Fakat iddialara göre alacağı olan Selçuk İnşaat yetkilileri çekleri bozdurmak için bankaya gittiklerinde çeklerin karşılığının olmadığı fark ettiler.

VODAFONE VE DİGİTÜRK’E DE TEBLİGAT

Bunun üstüne alacaklı firma faizleriyle beraber 480 Bin 132 TL’lik borcun ödenmesi için İstanbul 23. İcra Müdürlüğü’ne başvuru gerçekleştirdi. İcra müdürlüğü paranın tahsili için Beşiktaş İnşaat A.Ş’ye tebligat yolladı. Fakat şirketten cevap alınamadı. İcra müdürlüğü bunun üzerine yasa gereği alacaklı şirket adına Beşiktaş A.Ş ile stadın isim hakkını elinde bulunduran Vodafone şirketi ve lig maçlarının yayın hakkı bulunan Digitürk A.Ş'den, Beşiktaş İnşaat A.Ş'ye borçları varsa, alacağa karşılık müdürlüğe ödenmesi talep edildi. Söz konusu şirketler icra müdürlüğüne verdikleri yanıtta, borçlu şirkete herhangi bir borçlarının olmadığını bildirerek borca itiraz etti.