Süper Lig'de dün gece oynanan iki maçın ardından kural hatası iddiaları ortaya atıldı. Bir maçta ise kural hatası ihlali yapıldığı net bir şekilde ortaya çıktı.

TFF'nin talimatlarına göre, takımların 18 kişilik maç kadrosunda Türkiye A Milli Takımı'nda oynama uygunluğuna sahip 7 futbolcunun bulunması gerekiyor. İlk olarak Beşiktaş'ta Gökhan Gönül, Oğuzhan, Cenk, Tolga, Tolgay ve Necip dışında buna uygun 7. oyuncu olmadığı iddiası ortaya atıldı.

Ancak Gökhan İnler, 2. madde b bendindeki, "2015/16 sezonu tescil dönemi başlangıcından önce başka ülke A milli takımlarını tercih etmiş futbolcular için bu uygunluk aranmaz" şartına sahipti. Yani ortada kurallara aykırılık yoktu.

KASIMPAŞA'DAN BÜYÜK HATA! 12 YABANCI...

2-0 Adanaspor'un üstünlüğü ile sona eren Kasımpaşa maçının esame listeleri incelendiğinde Kasımpaşa'dan sadece 6 futbolcunun Türk Milli Takımı'nda oynama uygunluğu bulunuyor. Esame listesinde yer alan 12 yabancı Kasımpaşalı futbolcunun ise TFF kayıtlarına göre uyruğu "TC" olarak gösterilmiyor.

Kasımpaşa, Süper Lig'de geride kalan 19 haftada ilk kez bir maça Milli Takım'a uygunluğu olan 6 futbolcu ile çıkınca talimatlara göre, "ihlal" yaptı.

SADIKU: Daha önce İsveç Milli Takımı'nda oynayan ve ardından Arnavutlu Milli Takımı'nı seçen Sadıku, FIFA'nın Kosava'yı tanımasının ardından Kosava Milli Takımı'nı tercih etmişti. TFF kayıtlarına göre Sadiku'nun A Milli Takım'da oynama uygunluğu bulunmuyor.

TFF'nin 18 Ağustos 2015 yılında yayınlanan "Milli Takım'a uygunluk" listesinde Bozhikov, Tarouco, Casto'nun Milli Takım'a uygunluğu olmadığı belirtiliyor.

TFF KAYITLARINA GÖRE UYRUKLAR

Popov: Bulgaristan
Tarouco: Brezilya
Veigneu: Fransa
Sadıku: Arnavutluk
Pavelka: Çek
Castro: Portekiz
Koita: Fransa
Otigba: Macaristan
Bozikov: Bulgaristan
Shala: Norveç
Eduok: Nijerya
Guanca: Arjantin
Ramazan Köse: TC
Veysel Sarı: TC
Tunay Torun: TC
Adem Büyük: TC
Eray Birniçan: TC
Turgut Doğan: TC