'Beşiktaş İçin Elimizi Taşın Altına Koymaktan Çekinmeyiz'

Beşiktaş Sompo Sigorta Erkek Basketbol Ekibinin Koçu Burak Bıyıktay, yollarının zorlu olduğunu fakat hedef için savaşmayı sonuna kadar devam ettireceklerini söyledi.

'Beşiktaş İçin Elimizi Taşın Altına Koymaktan Çekinmeyiz'

'Beşiktaş İçin Elimizi Taşın Altına Koymaktan Çekinmeyiz'

Dusko Ivanovic'in yerine ekibin başına getirilen Burak Bıyıktay, AA basın mensuplarına verdiği röportajda, iyi bir yükseliş yakaladıklarını vurgulayarak şöyle konuştu: 

"Yabancı oyuncu konusunda eksiğimiz var. Az yabancı oyuncuyla mücadele ediyoruz ama iyi bir Türk kadromuz var. Galibiyetler almayı başardık. İşimiz kolay değil. Her takımın beş yabancısı var. Devam edebildiğimiz kadar edeceğiz."

"Başarılarımız, oyuncuların hanesine de arttı olarak yazılıyor. Tabii ki sıkıntılar var ama her takımda, her dönemde benzer şeyler oldu. Oyuncu grubu da aşağı yukarı bunu biliyordu. Önemli olan iyi işler yapabilmek. Bu herkes açısından çok önemli. Oyuncuların çıkışları var. Onların piyasasını artıran işler. Hem yabancı hem Türk oyuncularımız performanslarını yükselterek piyasa değerlerini artırıyor. Hem oyuncu grubu hem antrenör ekibi olarak her türlü şartta işimizi yapıyoruz."

"Konu Beşiktaş olunca, gerisi teferruat"

"Konu Beşiktaş olunca, gerisi teferruat" sözlerini söyleyen Bıyıktay, "Bizim var oluş sebeplerimizden biri Beşiktaşlılığımız. Bu takımın kaptanlığını yaptım, 10 sene oynadım, senelerce çalıştım. Dolayısıyla elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyiz. Buraya kadar iyi işler yapabildik ve bundan dolayı gururluyum." dedi.

"Geldiğimiz noktada Avrupa'da ilk 16'dayız, play-off'un eşiğine geldik. Ligi de sonuna kadar kovalayacağız."
 
"Tek temennimiz oyuncu kaybetmemek"

"Bu durum, sonrası için de sıkıntı yaratır. Tek temennimiz oyuncu kaybetmemek. Antrenmanlarda bile yıpranmasınlar diye mümkün olduğunca oyuncularımızı kollayacak şekilde, maçtan maça hazırlayacak şekilde gidiyoruz. 30 dakikadan fazla oynayan oyuncular var ve bu yıpratıcı. Bundan sonra da öyle gitmeye çalışacağız."

"Eksiklerimizi tamamlamak isterim, rotasyonumuz da çok dar ama mevcut şartlarda transfer imkansız. En azından transfer yasağımızı bu sene içinde kaldırmamız pek mümkün gözükmüyor."

"Amacımız, borçlarımızı temizleyip önümüzdeki sene düzenli ödeme yapan bir takım yaratmak. Ödeyebileceğimiz bütçeler içinde ileriye dönük bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bu asıl hedeflerimizden biri. Bu sene biraz geçiş dönemimiz olacak. Giden oyuncularla beraber 800-900 bin dolar bütçeyi aşağı çektik. Bu büyük avantaj oldu." 

"Gençlere söylüyorum, onlar için daha da avantaj. Oynayamazken, şimdi süre alıyorlar. Ömer (Utku Al) zaten oynuyordu. Sabahattin (Can Göndür) hiç oynamıyordu, şimdi o da oynuyor. Birkan (Batuk) geldi. Dijon maçında Can'ı (Kaan Turgut) sahaya attık. Herkesi kullanmak istiyoruz. Şans verdiğimiz oyuncular da iyi çalışır ve bu fırsatı iyi değerlendirirlerse, önümüzdeki sene onlar için avantaj olur."

"Oğuz'un müthiş bir çıkışı var. Neredeyse eski Oğuz oldu. İsmet (Akpınar) bize müthiş katkı veriyor. Oyun kurucu pozisyonuna çektim ve bunu sahiplendi. Samet'in (Geyik) çıkışı önemli... Çoğu oyuncumuzda çıkış var. Takıma galibiyet getiriyorlar. Herkesin çıkışını sürdürmesi lazım. Bizim 'O oynamadı, şunu oynatalım.' diye bir lüksümüz yok."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri