Şili merkezli El Mercurio gazetesine konuşan Beşiktaş Yöneticisi Erdal Torunoğulları, "Transferi kısa süre içinde sonlandırmayı umut ediyoruz. Medel'in Şili Milli Takımı için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu sanıyoruz. Inter'de de harika işler yaptığını gözlemledik. Medel yakından ilgilendiğimiz bir oyuncu"  cümlelerini ifade etti.

Inter'in son oynadığı hazırlık maçında kadroda yer bulamayan Medel kısa zamanda resmen Inter'den ayrılacağı kesin gözüyle bakılıyor. Şilili futbolcu MLS ekibi DC United da talip olduğu biliniyor.

Öte yandan Teknik direktör Şenol Güneş’in gelecek sezon planları arasında yer almayan Denys Boyko, Pedro Franco ve Alexander Milosevic henüz hiçbir kulüple anlaşamadı.

Öte yandan Şenol Güneş ile geçtiğimiz akşam toplantı gerçekleştiren Başkan Fikret Orman, Asbaşkan Umut Güner kampı değerlendirme yaparken transferler konusunda fikir alış verişinde bulundu.

Şenol Güneş'in hem Şampiyonlar ligi hemde Süper Lig'de başarılı olabilmek için geniş kadro kurmalıyız dediği ve bu neden ile Gary Medel gibi birçok isimi transfer gündemlerinde olduğunu belirtti. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş saglam transferler yapmayı hedeflediklerini belirtiler.