Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan Derbi Tarihine Tepki

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Beşiktaş – Fenerbahçe derbisinin oynanacağı tarihe tepki gösterdi.

 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan Derbi Tarihine Tepki

Fikret Orman’dan Derbi Tarihine Tepki

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Beşiktaş – Fenerbahçe derbisinin tarihiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fikret Orman, Fenerbahçe’yle önemli bir maça çıkacaklarını belirterek,  derbinin pazartesi gününe alınmasından iki kulübünde haberinin olmadığını açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın derbi tarihinin değişmesiyle ilgili açıklamaları;

“Norveç'e gittik, maç yaptık. Gece 01.00'de bitti, cuma sabah 09.00'da geldik. Pazar günü de Galatasaray ile maç oynadık. '48 saat yeterli. Avrupa'da böyle, siz de uyum sağlayın.' diye cevap verdiler. Şu an ne değişti de pazartesi gününe koydunuz. Birisi bağırdığında federasyon bununla alakalı aksiyon almaya başlayınca, herkesi konuşmaya mecbur bırakıyorsunuz. 'Başkan elini masaya koy.' diyorlar. Her bağırıştan sonra, şirin gözükecek şekilde hareket ediliyor. Ali (Koç) başkan beni arayıp, 'Pazartesi istiyoruz.' dese, centilmenlik adına, 'Memnuniyetle.' derdim. Bizimle konuşulmadan karar verilmesini yanlış buluyorum. Bu zihniyetle olmaz. Bugün itirazda bulunsak değiştirmeyecekler. Yapılan şey en azından ayıp. Beşiktaş taraftarı sadece İstanbul'da değil. Her taraftan taraftarımız geliyor. Pazartesi derbiyi 21.00'e koyuyorsunuz, 23.00'te maç bitecek. Ertesi gün millet işe gidecek. Kulüplerden biri bağırınca sistem değişiyor. Doğru sistem kurulması lazım."

Avrupa'da sezon içinde oynanacak tüm maçların tarihleri belli olmasına rağmen Türkiye'de sorun yaşandığı yönündeki bir soru üzerine Orman, "Beşiktaş'ın maçlarıyla alakalı tur organizasyonu yapmaya çalışıyoruz. Maç tarihlerinin bütün detaylar düşünülerek planlı olması lazım. Salı günü hafta sonu programı açıklanıyor. Japonya'daki, Malezya'daki insanlar için Türkiye'deki maçı organize ediyoruz. Barcelona, Real Madrid, Chelsea gibi büyük kulüplerin maçında bir sürü yabancı misafir var. Büyük vizyonla bakmak ve doğru düzgün yönetmek lazım. Zor mu zor. Kolay olsa federasyona ihtiyaç kalmaz. Çok zorlanıyorlarsa bıraksınlar Kulüpler Birliği Vakfına. Biz gayet güzel yaparız” açıklamalarında bulundu.

TFF adaylığı hakkında da açıklamalarda bulunan Fikret Orman;

“Muhalefetin kurtulmak için beni göndermediği yer kalmadı. Bir gün belediye başkanı, bir gün federasyon başkanı oluyorum. Benim için Beşiktaş başkanlığından üst bir makam yok. Beşiktaşlılara hizmet etmekten mutluluk duyuyorum. Federasyonla ilgili düşüncem yok. Ben aday değilim. Kimin aday olup olmayacağı ile ilgili de alakam yok.” İfadelerini kullandı.

MHK Başkanlığına Sabri Çelik’in gelmesini de değerlendiren Fikret Orman;

“Yusuf ağabeyle eski tanışırız, birbirimizi severiz. Görev yaptığı dönem içinde camia olarak destek olmaya çalıştık. İyi işler yaptı kendi içinde. Yaptığı hizmetlere teşekkür ederiz. Bizzat da teşekkür etmek için aramıştım ama telefonu kapalıydı. Sabri hocayı da severiz. Ekibinde hakemlikten gelmiş kıymetli insanlar var. Biraz hırsları var. O da beni heyecanlandırıyor. Niyetlerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Sezon sonuna kadar hızlı bir değişiklik olacağını zannetmiyorum. Önümüzdeki sezondan itibaren ciddi faaliyet yapacaklarını düşünüyorum. Niyetleri iyi olursa, Allah da yardım eder, yollarını açar.” değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR