Bylock kullandığı nedeniyle gözaltına alınmış olan futbolcu Bekir İrtegün, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edilmişti.Bekir İrtegün, savcılık sorgusundan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

NELER OLMUŞTU ?

Eski Fenerbahçeli Bekir İrtegün ByLock kullandığı tepit edilmesi üzerine gözaltına alındı.

Türkiye'de Fenerbahçe ve Başakşehir formalarını giyen ve sezon bitiminde Başakşehir kulübü tarafından sözleşmesi feshedilen Bekir İrtegün ByLock kullandığı tespit edilmişti.

GÖZALTINA ALINDI


Başakşehir Spor Kulübü'nün sözleşmesini feshettiği eski Başakşehir ve Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ’nün kriptolu ‘ByLock’ haberleşme uygulamasını kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Habertürk'ten Veli Sarboğa'nın verdiği bilgiye göre, ByLock kullandığı ortaya çıkarılan Bekir İrtegün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı'nın emriyle İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

BEKİR İRTEGÜN KİMDİR?

Bekir İrtegün bugüne dek Mesut Bakkal, Bünyamin Süral, José Couceiro, Faruk Hadzibegic, Christoph Daum, Walter Zenga, Aykut Kocaman, Nurullah Sağlam, Ersun Yanal ve İsmail Kartal gibi antrenörler ile çalışmıştır.

Futbola 1998 senesinde Gaziantep Köy Hizmetleri SK'de başlamış ve bir yıl sonra Gaziantepspor'un altyapısına geçmiştir. 2001 senesinde kadar burada oynayan futbolcu, 2001-02 sezonuna Gaziantepspor'un PAF takımında başlayıp sezon içinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a verilerek profesyonelliğe geçiş yapmıştır. Aynı sene içinde Gaziantepspor'a geri getirilmiştir. O sezon 1 maçta oynamıştır ve 2002-03 sezonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a kiralanmıştır. Bir sene burada oynadıktan sonra 2003-04 sezonundan 2008-09 sezonuna kadar Gaziantepspor'da oynamıştır. 8 Haziran 2009 tarihi itibarıyla Fenerbahçe takımıyla sözleşme imzalamıştır.
2015 yılının Temmuz ayında İstanbul Başakşehir ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştır.