Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Batalla: 'Bir Gün Bursaspor'da Çalışmak İsterim'

Bursaspor'un efsane futbolcusu Pablo Martin Batalla, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Batalla: 'Bir Gün Bursaspor'da Çalışmak İsterim'

Batalla: 'Bir Gün Bursaspor'da Çalışmak İsterim'

Bursaspor'un efsane futbolcusu ve ekip kaptanlarından Pablo Martin Batalla, kulübün sosyal medya hesabı üstünden açılan canlı yayınına katılım sağladı.

Coronavirüs salgını sebebiye herkesin, evlerinde kalarak önlemlere uyduğunu belirten Batalla, korku ve endişenin olduğunu fakat önlemler dahilinde herkesin kendisini koruyabileceğini söyledi.

Batalla'nın açıklamaları şu şekilde:

"ARJANTİN'DE ANTRENÖRLÜK KURSUNA BAŞLADIM"

“Antrenörlük kursuna gelmek istiyordum, Türkiye'deki olanakları inceledim ancak o kadar da kolay olmadığını gördüm. Bu yüzden Arjantin’de antrenörlük kursuna başladım” 

"BURSASPOR İKİNCİ EVİM"

“Bursaspor benim ikinci evim. Bursaspor’da çok güzel şeyler yaşadım. Bir gün hem Bursaspor’da çalışmak, hem de geçen sene yaptığım gibi tesislere ve maçlara gelmek isterim” ifadelerini kullandı. Bursaspor’u yakından takip ettiğini de dile getiren Batalla, “Bursaspor’un son durumunu biliyorum. İyi bir konumdaydı ama şu anda liglerin ne olacağını bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bilemiyoruz”

"EN ZORLANDIĞIM FUTBOLCU LUGANO'YDU"

“Her zaman iyi seviyedeki takımlarda tecrübeli oyuncularla oynayacağınız zaman zorluk çekeceğinizi bilirsiniz. Onlardan biri de Lugano’ydu. Lugano’ya karşı oynayacağınız zaman, hem iyi bir oyuncu olduğunu hem de maç boyunca sizi rahatsız edeceğini biliyorsunuz. Karşısında oynadığım oyunculardan en zorlu olanıydı diyebilirim”

"ŞAMPİYONLUĞU UNUTAMIYORUM"

“Bursaspor’da birçok güzel anım oldu ancak şampiyonluğu unutamıyorum. Şampiyon zamanı ve sonrasındaki kutlamalar, inanılmaz anlardı. Daha sonrasında şampiyon takımdaki arkadaşlarımla buluştuğumda tekrar o anları yaşadım. O anlar benim için unutulmazdı”

Batalla, sahada en iyi uyum sağladığı futbolculara yönelik soruya ise, “Bu soruyu dönem dönem olarak cevaplayabilirim. İlk etapta Ivan Ergiç ile oynamayı seviyordum, Ozan İpek ile de aynı zamanda çok iyi anlaşıyorduk. Daha sonra takım değişti, Fernando Belluschi ve Sebastian Pinto ile oynamak da çok büyük bir zevkti, çok iyi tanıyorduk birbirimizi diyebilirim. Daha sonra sportif açıdan başarılı bir dönem olmasa bile Cristobal Jorquera’yı söyleyebilirim, hem saha içerisinde hem saha dışında çok iyi anlaşıyorduk. Çok güzel dönemlerdi” cevabını verdi.

"UZMANLARI DİNLEMEK ÇOK ÖNEMLİ"

 “Öncelikle taraftarımıza Türkiye’de uzmanları dinlemelerini tavsiye ediyorum, tabii ki hepimiz evde sıkılıyoruz çünkü özgürlüğümüz kısıtlanmış durumda ama bu süreçte uzmanları dinlemek çok çok önemli. Taraftarımız da umarım bu anlardan keyif almıştır, ben çok keyif aldım. Taraftarımıza kucak dolusu sevgiler yolluyorum”

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR