Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, dün Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finaliyle alakalı yazılı bir açıklama yaptı.

Başsavcılık taraından yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 06.08.2017 tarihinde Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumunda, Beşiktaş ile Konyaspor kulübü arasında oynanmasına karar verilen Türkcell Süper Kupa 2017 futbol müsabakasının ardından ortaya çıkan olaylarla alakalı olarak kamu malına zarar verme, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu’na Muhalefet, Görevi İhmal ve Kamu görevlilerine direnme suçları kapsamında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığımızca Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri gereğince resen soruşturma başlatılmıştır' denildi.

OLAYLAR ÇIKTI

Samsun'da gerçekleşen 11. Süper Kupa'yı Konyaspor dün akşam kazandı. Yeşil-beyazlıların Beşiktaş'ı 2-1 yendiği maçın sonunda ise olaylar çıktı. 

Samsun'daki maçta sahaya bıçak ve meşaleler atıldı, bir taraftar sahaya girmeye çalıştı, maç sonunda ise taraftarlar sahaya girerek ortalığı savaş alanına çevirdi.

Beşiktaş'ın 78. dakikada Cenk Tosun ile bulduğu beraberlik golünün ardından sahaya bıçak atıldı.

Fırat Aydınus, bıçağı saha dışındaki görevlilere teslim ederek, maç kaldığı yerden devam etti.

BEŞİKTAŞ'TAN SUÇ DUYURUSU

Beşiktaş, kupa maçında olan olaylar sebebiyle Konyaspor taraftarına ve kamu görevlileri hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.