Türkiye Basketbol Federasyonu’nun isim sponsorluğu belli oldu. 3 sene boyunca ’Tahincioğlu Türkiye Basketbol Süper Ligi adı altında karşılaşmalar oynanacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun sponsoru Tahincioğlu oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Başkanı olan Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olan Ömer Onan ve Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu’nun katılmış olduğu toplantı, Bomonti Hilton Hotel’de gerçekleştirildi.

Yeni yapılan sponsorluk anlaşması ile basketbol liginin isim hakkı alınırken 3 sene boyunca Tahincioğlu ismi sponsorluğunda olacak. Yapılan anlaşma 1 sene opsiyonlu 3 yıl geçerli olacak.

''DÜNYANIN EN İYİ OYUCULARI BİZİM LİGİMİZİ TERCİH EDİYOR''

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su olan Ömer Onan gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadelerde bulundu:

''Ülke sporunun gelişmesinde basketbolun yeri tartışılmaz. Bizim basketbol ligimiz, dünyanın en zor ligleri arasında yer alıyor. Bu yüzden dolayı dünyanın en başarılı oyuncuları ve antrenörleri, efsaneleşmek için ülkemize gelerek bizim liglerimiz tercih ediyorlar. 1966 senesinde başlayan ligimizin kalitesi her sene üstüne koyarak ve artarak devam etmektedir. Biz bu başarıların devam etmesi için geleceğin inşasını kurmaya çalışıyoruz. Bu anlamda diğer paydaşlara büyük birer görev düşüyor. Tahincioğlu’nun ligimize verdiği finansal katkısının yanı sıra oyuncu ve antrenörlerimizle birlikte hayata geçireceği tanıtım faaliyetleri ligimiz kalitesini artıracaktır. Kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. Yeni sezonda Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan takımlarımıza başarılar diliyorum'' dedi.