UEFA'ya gönderilmiş olan takım listelerinde adı bulunmayan Wesley Sneijder'e Galatasaray Yönetimi A Takım mevkisini bütünüyle kapattı.  Wesley Sneijder kadro dışında bırakılmış olan diğer takım arkadaşının adı ise De Jong ve Hakan Balta’yla Galatasaray’ın Florya tesisinde idmana çıkarılmaya başlandı.

Slovakya kampının günü birlik ziyarete gelen Başkan Dursun Özbek, Galasaray Spor Kulübünün teknik direktörü Igor Tudor'a Wesley Sneijder hakkında geri adımda bulunulmayacağını açık açık söyledi.

Başkan Dursun Özbek'in Hollandalı oyuncusuna, "Sözleşmeni bizim söylediğimiz şartlarda feshetmez isen U 21 Takımı'na yollarım seni.” Tehdidinde bulunduğu söylendi.

WESLEY SNEİJDER KİMDİR?

Wesley Sneijder, 9 Haziran 1984 senesinde Hollanda, Utrecht’de sportmen bir ailenin 2. çocuğu olarak doğdu. Kardeşi olan Rodney ve abisi olan Jeffrey Sneijder’de futbolculuk kariyeri bulunuyor. 8 yaşındayken Ajax‘ın alt yapısında bulundu. 2002 senesinde Ajax’ın A takımında forma fırsatı buldu.

2007 senesinde 27 milyon euro’ya Real Madrid‘e gönderildi. 2009 senesinde de 15 milyon Euro karşılığı alarak İnter‘e geçme fırsatı buldu. Atmış olduğu nokta pas atışlarıyla “Sniper” lakabı ile anılmakta olan futbolcu Inter’de ilk sezonda Mourinho liderliğiyle lig, kupa ve şampiyonlar ligi şampiyonluğunu adını yazdırdı.