Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir' in genç yıldızı Cengiz Ünder, İtalyan devi Roma' ya transferi evvelinde başkan Göksel Gümüşdağ ile beraber basının karşısında çıktı.

MANCHESTER CITY, ALMAN TAKIMINA VERECEKTİ

Göksel Gümüşdağ, yapılan asın toplantısında "Seyircisi yok denen takımımızın şu an 4.500 kombine sattığını belirtmek isterim. Cengiz Ünder' i 600 bin euro karşılığında Altınordu' dan alarak renklerimize bağlamıştık. Bir Türk oyuncunun yerli oyuncu satışında artık rekor Başakşehir' indir. Cengiz' in bonservis bedei 15 milyon eurodur. 15 milyon euronun yanında Cengiz' in satışından net olarak %20 kadar kasamıza girecek. İnanıyorum Cengiz kardeşimiz bundan sonra da önemli  takımlara imza atacaktır. Ünder, Abdullah Avcı' nın 1 senedir yakından takip ettiği bir oyuncuydu ve onun isteiği ile aldık. Cengiz' in en çok teşekkür etmesi gereken kişi Abdullah Avcı' dır. Manchester City ile de görüşmeler gerçekleştridik. City eğer transfer edebilseydi, bir Alman kulübüne kiralık olarak verecekti. Roma direkt oynatacağını söylediği için Roma' ya gitti" ifadelerinde bulundu.

CUMHURBAŞKANI ARAYINCA ÇOK ŞAŞIRDIM

Cengiz Ünder ise; "David Silva'yı çok severdim. Hep onun videolarını izlerdim. İdolüm David Silva" diyerek açıklamalarına devam etti.

 "Bu arada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre evvel beni aradı ve ülke olarak arkamda olduklarını ifade etti. Bu telefonu alınca, çok şaşırdım ve çok mutlu oldum. Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ederim" diyerek açıklamlarını bitirdi.