Yaz aylarının gelişi ile Türkiye' den tatilciler akın akın Yunan adalarına gitmekte. Girişte ise tatilciler tarafından oluşan kuyruklar göze çarpıyor. Aziz Yıldırım da tatil için Yunanistan' ı seçenler arasındaydı. Fakat Yunanistan' ın Simi Adası' na tatil için giden Fenerbahçe' nin Başkanı Yıldırım, pasaport kontrolünde problem yaşadı. Yoğun güvenlik tedbirlerinden sıkılan Aziz Yıldırım, Yunan polisine rest çekerek Türkiye' ye geri döndü.

Günaydın gazatesinde yer alan haber doğrultusunda;

AZİZ YILDIRIM GERİ DÖNDÜ

"Tatilciler, Yunan adalarına akın ediyor' haberlerini okuyoruz okumasına da asıl sorun, bu adalara giriş zorluğundan hiç bahsetmiyoruz onda. Simi' ye tekne ile vardığımızda pasaportlar gümrüğe teslim ediliyor. Bilimum kontroller yapılıyor, gayet normal, bekliyorsunuz, gayet normal, çok bekliyorsunuz son derece anlayışlıyız, o da normal. Yok efendim 'Neden geldiniz?' diye sorgu- sual ediliyorsunuz, aşırı normal.  Sonra bu sorgu sual yetmiyor, yüz kontrolü yapacağız diyorlar. 'Sağa- sola dön bakalım kulakları bir inceleyim!'

Bu sırada öğreniyorum ki yakın zamanda Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, adayı ziyaret etmiş ve bu beklemeden dolayı pasaportunu geri aldığı gibi Türk sularına dönmüş. Haklı.