Siyah Beyazlı takım ile şampiyonluk yarışı içinde olmuş olan Medipol Başakşehir takımı, Beşiktaş'tan kiraladığı Mustafa Pektemek’ten ciddi anlamda verim elde etti. Siyah Beyazlı takımda geçirdiği 5 sezonda yaşadığı sakatlıklar nedeniyle yalnızca 117 karşılaşmaya çıkıp 20 gol kaydeden, 10 asist ile oynayan Mustafa Pektemek, Medipol Başakşehir'de geçen tek sezonunda ise 43 resmi futbol maçında sahaya çıkıp 9 gol, 5 asist ile oynamıştı. 

Mustafa Pektemek'in Siyah Beyazlı takımdaki sözleşmesine göre geçen dönem senelik fiyatı 1.6 milyon Euro’ydu. Bu ücretin yarısını Kara Kartal yarısını da turuncu beyazlı ekp ödedi. Mustafa Pektemek'in bu sezon ise garanti ücreti 1.7 milyon Euro olacak. Golcü futbolcudan memnun olan Başakşehir takımı, Siyah Beyazlı takımın kapısını yine çaldı ve “850 bin Euro’yu biz ödeyelim, Mustafa Pektemek 1 sene daha bizde oyamaya devam etsin'' teklifinde bulundu. 

KARTAL PEKTEMEK'İ GÖZDEN ÇIKARDI

Kara Kartal yönetimi Başakşehir'in bu teklifini olumlu yönde karşılamadı. Anlaşması önümüzdeki sezon bitecek olan Mustafa Pektemek'in maliyetinden bu yaz döneminde kurtulmak isteyen Beşiktaş yönetimi '' Pektemek ve bonservisini kompile alın transfer maliyetini bize verin'' teklifinde bulundu.