CHEDJOU'NUN YERİNE DENAYER

Başakşehir gözünü bir kaç sezon evvel Galatasaray' da da forma giyen genç savunmacı Jason Denayer'e dikti. Yalçın Ayhan ve Bekir İrtegün' ün takımdan ayrılması ve Aurelien Chedjou' nun uzun süreli sakatlığı olmasından dolayı savunmanın merkezine bir oyuncu transfer etmek için derhal çalışmalara başlayan Başakşehir, Bein Sports' un yapmış olduğu habere göre 22 yaşındaki Belçikalı stoperi listesine aldı.

BONSERVİSİ HALA MANCHESTER CİTY'DE

Bonservisi hala Manchester City'de olan Denayer geçtiğimiz sezon kiralık olarak Sunderland' de forma giymiş ve 27 maçta görev yapmıştı. 2015- 2016 sezonunda Galatasaray forması da giyen Belçikalı, 28 karşılaşmada forma giymişti.

CENGİZ SATILDI YERİNE KERİM FREİ GELİYOR

Cengiz Ünder'i 15 milyon euro gibi rekor bir bedel karşılığında Roma'ya gönderen ve Edin Visca için de Trabzonspor ile anlaşmak üzere olan Başakşehir' de transfer çalışmaları hız kazanırken, ibre Beşiktaş' ın eski oyuncusu Kerim Frei'a çevrildi. Abdullah Avcı' nın, Kerim Frei transferine onay verdiği ve İngiliz ekibi ile ilk temasların gerçekleştirildiği kaydedildi. Devre arasında 2,25 milyon euro bonservis bedeli ile Beşiktaş'tan ayrılarak Birmingham'a transfer olmuştu , ancak İngiltere'de istediği süreyi alamayan Kerim Frei'ın da, Türkiye'ye geri dönmeye sıcak baktığı ifade edildi.