Baron Davis'ten Jay Williams'a Sert Tepki: 'Kapa Çeneni!'

Eski NBA süper starı Baron Davis, ESPN yorumcusu Jay Williams'ın coronavirüs şokuyla alakalı olarak NBA'in olan halini nasıl ele alması gerektiği hakkındaki yapılan değerlendirmelere tepki gösterdi.

Baron Davis'ten Jay Williams'a Sert Tepki: 'Kapa Çeneni!'

Baron Davis'ten Jay Williams'a Sert Tepki: 'Kapa Çeneni!'

Williams, LeBron James gibi basketbolcuları, taraftarların süren salgınla başa çıkma stresinden kurtarmak için "enerjilerini taşımaya" davet etmişti.

"Seyircilerle oynamak, farklı türde bir enerji ortaya çıkarabilir ve zihinsel ya da fiziksel olarak yorulma anınız varsa buna cevap verebilirsiniz. Ama ona katılmıyorum… seyirci olmayan bir arenada oynuyorsanız, kendi enerjinizi üretmek zordur. Aynı zamanda, bir çocuğa sahip olmak üzere olan hamile olan kapı komşum için zor kocasının onunla hastaneye gidememesi de zor. Testlerin yapılmasını bekleyen, hastanelerin dışında duran binlerce insanı görmek benim için zor… Bu yüzden, hayranlar olarak sahip olduğumuza bir umut kalıbı varsa, 'Lütfen aklımızı şu anda dünyada olanlardan uzak tutalım.' Oyuncular için zor olan, taraftarı olmayan bir arenada oynamaksa, o zaman bunu yapmalıyız… Şu anda bir toplum olarak içinde bulunduğumuz bu korkunç durumdan aklımızı uzaklaştırma çabamızı sürdürmek için, süperstar oyuncularımıza ihtiyacımız var."

Davis, Twitter hesabı üstünden şu anda dünyanın her yerinde verilen mücadelelerin basketbolun gölgesi altında kaldığını belirtti:

"Birisi şunun ağzına bir pompa soksun. Kapa çeneni kardeşim. İnsanlar gerçekten hastalanıyor ve ölüyorlar. Kalkıp gidip kendi başına oynasın. Bundan çok sıkıldım."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR