İspanya La Liga devi Barcelona, Çin ekibi Guangzhou Evergrande' den 40 milyon euroya bonservis bedeli ile transfer ettiği Sambacı futbolcu Paulinho' yu Camp Nou'da düzenlediği imza töreni ile basına tanıtmıştı. Bu imzanın ardından şaşırtıcı bir sonuç meydana geldi. 

PAULİNHO'NUN SADECE 1 FORMASI SATILDI

Sambacı Neymar JR.'ı Fransa' nın Arap sermayeye sahip olan takımı Paris Saint-Germain' e satın alma bedeli ödenerek kaptıran ve taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan İspanya'nın en büyük kulüplerinden Barcelona, orta sahaya Paulinho' yu transfer ederek bir nebze de olsa taraftarının kızgınlığını dindirmeye çalıştı. Fakat bu transferin ardından büyük bir olay patlak verdi. Forma satışı her kulüp için önemli olduğu gibi Barcelona için de önem teşkil etmekte. Paulinho'nun formasını satın alan sadece bir kişi olduğu ortaya çıktı. 

Paris Saint- Germain’ forması ile imza attığı ilk gününde Neymar' ın, 10 numaralı forması satışa çıkmış ve 140 pound fiyatı ile tam 10 bin adet satılmıştı. Bu satıştan kulübe 1 günde 1.4 milyon pound gelir gelmişti. Barcelona kulübünün mağazalar sorumlusu ile yapılan röportajda Paulinho' nun formasını ilk günde sadece bir kişinin satın aldığı ifade edildi.