Barcelona, istediği yıldız futbolcu için Arda Turan'ı takasta kullanmaya hazırlanıyor. İşte o planın ayrıntıları...

Liverpool'un 25 yaşındaki orta sahası için ilk olarak 80 milyon euro'luk bir teklif gerçekleştiren Barcelona, ret yanıtı alınca teklifini arttırdı.

İspanyol basınında yer alan haberlere göre Barcelona, Arda Turan'ın da içinde olduğu para + 3 futbolculuk bir takas teklifinde bulundu.

Neymar'ın ayrılmasıyla Barcelona'nın Coutinho için tüm şartlarını zorlayacağı ifade edildi. İşte Barcelona'nın takas için önerdiği isimler; Arda Turan, Rafinha Tiene, Denis Suarez...

Daha önce Coutinho'yu satmayacaklarını belirten Liverpool cephesinin bu teklife ne yanıt vereceği henüz bilinmiyor. Arda Turan'ı adı Galatasaray'la da adı geçiyordu.

ÇİN'E GİTMEK İSTEMİYOR

Gazete Habertürk'ün haberine göre, Barcelona'da yedeğe çıkan, astronomik tekliflere rağmen Çin kulübüne gitmek istemeyen Arda Turan, Galatasaray'da görev alan dostları aracılığıyla yönetime haber gönderdi.

Barcelona'dan 7 milyon Euro civarında kazandığını belirten Arda şu ifadeleriyle Florya'ya dönüş için arzusunu dile getirdi:

"5 MİLYON EURO'YA (21 MİLYON TL) GELİRİM"

"Çin'den gelen rakamlar bunun iki katı. Fakat ben Uzakdoğu'da oynamak istemiyorum. Galatasaray benim için bambaşka. Buradaki kazandığımın altında bir rakama evet demem. 5 milyon Euro civarında bir teklif gelirse kabul ederim. Ailemle daha çok zaman harcamak, huzurlu olduğum yerde top oynamak, beni seven insanlarla beraber olmak istiyorum." dedi.