Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katıldığı bir televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde;

UEFA'nın kriterlerinde sıkıntılar mevcut. Türkiye gibi orta sınıf ülkeler ile İngiltere, Fransa gibi ülkeleri bir kefeye koyamazsınız. Diğer ülkelerde devlet desteği ile forma sponsorluğu alınıyor. Gelir olarak gösteriliyorlar. Kim verir 150 milyon Euro forma reklamını.

Biz kulübü borç batağına sokmayalım diye UEFA ile anlaşma imzaladık. Biz transfer yapmasak da bizi görüşmeye çağıracaklardı. Her takımı çağırıyorlar.


CUMHURBAŞKANINA, FETÖ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM''

65 bin forma sattık bu sezon. 4. yıldız da gelirse, bu daha farklı bir noktaya taşınacaktır. Cumhurbaşkanı'na en çok FETÖ için teşekkür ederim. Onlara karşı verdiği mücadele için.

''TFF'NİN İSTİFA ETMESİ GEREKİYOR, BECERİKSİZLER''

Ocak ayına dek cezalıyım. Bizim seçtiğimiz yönetim, bize ceza kesiyor. Görevlerini icra etmeyip, bir de bize ceza veriyorlar. Size konuşuyorum yine ceza yiyorum. Kulüp internet sitesinden açıklama yapıyoruz yine ceza veriyorlar. Maçtan sonra açıklama yapıyorum 4 ay ceza kesiyorlar. Sportmenliğe aykırı diye bir şey çıkarmışlar, 60 gün ceza veriyorlar. Cezalarım 28 Aralık tarihinde bitiyor. Sırf konuşmuşum diye.

Siz geçen gün önemli bir kupa finali organize ediyorsunuz ancak hiç güvenlik tedbiri almıyorlar. O finalin ardından TFF'nin istifa etmesi gerekliydi. Beceriksizler çünkü. Bana şimdi yine ceza verecekler ama olsun, versinler.

Siz Fatih Terim ile anlaşma yaparken aklınız neredeydi acaba? Karşılıklı anlaşarak ayrıldık demiştiniz hani? Adamı sokağa atıyorsunuz üstüne de para ödüyorsun. O parayı, sözleşmeyi imzalatan kişi versin. Çocuk oyuncağı değil bu meseleler. Kamuoyu ile dalga geçmesinler. Günlük yaşıyoruz biz. Önümüzdeki 4 maçı kaybedelim ne olacak? Ama öyle bir sistem kurarsın ki Türk futbolunun geleceğini kurtarırsın.